Rosołowy zawrót głowy

Rosołowy zawrót głowy

Wspomniane przygotowanie bulionu nie wymaga zbyt dużego zaangażowania, bowiem wrzucamy wszystko do garnka i gotujemy, aż mięso dojdzie, a warzywa zmiękną, następnie przystępujemy do dodawania składników oraz przypraw charakterystycznych dla danej potrawy.

Jednak w przypadku rosołu nie jest to, aż tak oczywiste szczególnie, gdy mamy zamiar wydobyć prawdziwy, znany z babcinej kuchni smak, staropolskiego i tradycyjnego dania.

W tym przypadku należy przede wszystkim zadbać nie tylko o świeżą włoszczyznę oraz mięso, ale i tu zapewne nastąpi małe zdziwienie, o garnek.

Jak się okazuje naczynie to jest tutaj najważniejsze, nawet w przypadku dwóch głodnych osób, rosół musi być przygotowany w dużej ilości wody, czyli w dużym garnku.

Samo włożenie chociażby porcji rosołowej, wymaga większej przestrzeni w naczyniu, do tego włoszczyzna, której też nie może być zbyt mało.

Wszystko to powinno swobodnie pływać w powstającym wywarze.

Sekretem jeszcze jest to, że rosół gotuje się długo i na małym ogniu, nie można doprowadzić do wrzenia, bo stanie się mętny i niesmaczny.